آیا می‌توان آب و برق همسایه‌ای که شارژ نمی‌دهد را قطع کرد ؟

بر اساس قانون اگر همسایه‌ای شارژ آب و برق خود را پرداخت نکند، هیات‌مدیره ساختمان می‌تواند با شرایطی، انشعاب‌های او را قطع کند.

بر اساس ماده ۱۰ قانون تملک آپارتمان‌ها و تبصره یک الحاقی این ماده، در صورت امتناع یکی از همسایگان از پرداخت شارژ خود، هیات‌مدیره ساختمان می‌تواند با فرد خاطی از طریق قطع کردن انشعاب‌های او مقابله کند.

بر این اساس، هرگاه فردی شارژ خود را پرداخت نکند، هیات مدیره ساختمان می‌تواند برای او اظهارنامه با ذکر مبلغ بدهی و صورت ریز آن را تهیه کند و فرد خاطی باید ظرف مدت زمان ۱۰ روز از تاریخ ابلاغ اظهارنامه سهم بدهی خود را پرداخت کند.

در غیر این صورت مدیر ساختمان می‌تواند انشعاب‌های مشترک او مانند شوفاژ، آب گرم، برق، گاز و تهویه را قطع کند.

اگر پس از قطع انشعابات مالک اقدام به تسویه حساب نکند، اداره ثبت محل وقوع آپارتمان به تقاضای مدیر یا هیات مدیره، اظهارنامه‌ای به فرد خاطی می‌دهد و پس از آن اجراییه صادر خواهد شد.

پیوستن به گفتگو

یک دیدگاه در “آیا می‌توان آب و برق همسایه‌ای که شارژ نمی‌دهد را قطع کرد ؟”

  • area52.com

    Thanks for sharing your info. I really appreciate your
    efforts and I am waiting for your next post thanks once again.

    Feel free to surf to my blog post – delta 8 vape cartridge – area52.com,

    پاسخ

مقایسه املاک

مقایسه